Promosyon Kalem Fiyatları ve Çeşitleri - Kalem Baskı | Gimel
Loading...

Kalem

Kalem

Sitemizde onlarca promosyon kalem çeşitleri görebilirsiniz. Bu çeşitler arasında en çok tercih edilenler; promosyon tükenmez kalem, premec kalem, promosyon roller kalem, promosyon kurşun kalem, spiralli kalem ve promosyon fosforlu kalem setleridir.

İşinizi bugünün dünyasında pazarlamak zor bir iştir. Bir işletme sahibi olarak, sizinle aynı şeyi yapmak isteyen binlerce kişi arasında bağırıyorsunuz. Kalabalıktan nasıl uzak durabilirsiniz? Potansiyel müşterilerinize ve müşterilerinize işinizle ilgili söz söylemek için tüm kanalların tıkandığı durumlarda nasıl fark edilirsiniz? Ağızdan ağza başarılı pazarlamacıların günümüzde  kullandıkları temel prensip aynıdır, ancak pazarlamayı uygulama şeklimiz değişmektedir. Promosyon kalem potansiyel müşterileriniz üzerinde kalıcı bir etki yaratmanın mükemmel bir yoludur. İşletme adınız kalem baskı üzerine açıkça basıldığında, kişilerin işletmenizle bağlantı kurması kolay olacaktır. 

Baskılı kalem promosyon ürünleri arasında sık sık tercih edilmektedir. Bunun sebebi oldukça uygun fiyatlara bulunabilmekle beraber ofis hayatının bir vazgeçilmezi olmasıdır. Günümüzde her türlü ofise girdiğinizde masanın üzerinde bir kalem kutusu, kutunun içerisinde ise çeşit çeşit baskılı kalem görebilirsiniz. İnsanlar herhangi bir yerden kalem promosyon aldığı zaman bu ürüne ihtiyaçları olmasa bile kalem kutularına koyarlar. Canları çektiği zaman kullanmak üzere ürünü bekletirler. Kalem sık sık tükenen ve değiştirilen bir ürün olması sebebiyle aslında her zaman insanların ihtiyacı vardır diyebiliriz. Ürün o anda kullanılmıyor bile olsa ofisteki masada kalem kutusunun içinde durduğu zaman insanların gözü önünde logonuz sergilenecektir. Markanız, sizin logonuzu her gün gören insanların bilinçaltına ister istemez yerleşecek, böylece markanıza karşı bir sevgi duygusu oluşmaya başlayacaktır.

Promosyon kalem fuarlarda ve etkinliklerde katılımcıları memnun eder ve bu nedenle harika bir hediye seçeneğidir. İşletmenizi kolay ve verimli bir şekilde tanıtmanıza yarayacak baskılı kalem fiyatları da gayet uygun.

Tüm televizyon, gazete, internet reklamlarıyla karşılaştırdığınız zaman promosyon kalem dağıtmak bu faydaları sağlamak için oldukça uygun bütçeli bir yatırım olacaktır.
Promosyon kalem fiyatları 1,50TL-2TL gibi sayılardan başlayarak birkaç yüz TL gibi yüksek fiyatlara kadar ulaşabilmektedir. Bu ürün dilerseniz prestijli bir hediye, dilerseniz ise çok fazla insana dağıtabileceğiniz uygun fiyatlı bir hediye olabilmektedir. Dağıtmak istediğiniz kitlenin yapısına göre ne almak istediğinizi seçebilirsiniz. Çok şık özel kutularda hazırlanmış baskılı promosyon kalem, birçok seçkin iş adamının en çok hoşuna giden hediyelerdendir. Kaliteli bir kalemi kullanmak iş hayatında özellikle insana kendisini değerli hissettirmektedir. Aslında değerli bir kalem dağıttığınız zaman hem karşınızdaki kişi bu hediyeyi almaktan memnun kaldığı için size minnettar kalacak hem de logonuzu her gün görerek ve çevresindekilere de göstererek marka bilinirliğinizi arttırmanızı sağlayacaktır. Bütün bunlar olurken kendisi de logonuzu taşıyan bir ürünü her gün kullanacağı için bilinçaltına markanız pozitif bir etkiyle yerleşecektir. Siz de markanıza bu şekilde bir katkı sağlamak istiyorsanız sitemizdeki ürünlere göz atın. Beğendiğiniz şık logolu kalem için telefon veya mail yoluyla fiyat alın.

Kalem Baskı Yöntemleri

Tampon Baskı
Tampon baskı, dar veya eğri kalemler, klipsler ve metal kalemler yazdırmak için en uygunudur. Tampon baskı kullanmanın avantajı, kalite kaybı olmadan ayrıntılı logolar ve küçük metinler ekleyebilmenizdir. Bu yöntem ayrıca içbükey, dışbükey ve pürüzlü yüzeylere baskı yapılmasına da olanak tanır.

Serigrafi Baskı
Tampon baskı ile birlikte, serigrafi baskı kalemlere baskı için en yaygın yöntemlerden biridir. Kısacası, bu yöntem, rengi kaleme aktarmak için rengi ince, gerilmiş bir ağdan bastırmak için bir silecek kullanılmasını içerir. Baskı tasarımına sahip bir film üretip filmi aradaki beze yansıtarak, sadece tasarımın renginin geçmesini sağlarsınız. Tampon baskı gibi serigrafi de dört renge kadar yapılabilir ve her mürekkep ayrı bir bez gerektirir.

Baskının kısa kuruma süresi ve dayanıklılığının yanı sıra, serigrafi neredeyse tüm kalemin veya en azından kalemin şekli izin verdiği ölçüde basılabilie. Serigrafi aynı zamanda büyük hacimli baskılar için de uygundur.

Hem tampon hem de serigrafi baskısında ortak olan, beyaz bir yüzey veya birden fazla renk katmanına ihtiyaç duyulmasıdır.

Folyo Baskı
Folyo baskı, göz alıcı ve parlak bir sonuç veren heyecan verici bir teknolojidir. Folyo ile baskı, amaçlanan baskı yüzeyine ince bir tabaka folyo uygulamak için ısıtılmış bir silindir kullanılmasını içerir. Bu yazdırma yöntemi altın veya gümüş folyo ile sınırlıdır ve birden fazla renkte veya belirli bir mürekkeple yazdırmak için uygun değildir. Krom detaylara sahip kalemler gümüş folyoya en uygunken, genellikle altın detaylara sahip kalemler için altın folyo öneririz.

Folyo baskı ile akılda tutulması gereken iki şey var. İlk olarak, silindirin yüzeyle temas etmesi için kalem gövdesi tamamen düz olmalıdır. İkincisi, kalem buzlanamaz, çünkü bu baskı folyo baskısı için gereken sıcaklık nedeniyle eriyecektir.

Folyo baskının avantajları, filmin her zaman eşit, opak bir kapsama sahip olması ve parlak yüzeyin göz alıcı olması ve lüks hissi yaymasıdır. Lüks hissine rağmen, folyo baskı normal bir serigrafi veya tampon baskıdan çok daha pahalı değildir.

DijitaI Baskı
Dijital baskı ile istediğiniz kadar renk tonunda yazdırabilirsiniz. Bu, elbette, hem farklı tonlarda logolar basmak hem de görüntü ve fotoğraf basmak için çok sayıda olasılık sunar.

Dijital baskı, daha kalın kalemler ve daha geniş klipsli kalemler için en uygun olanıdır. Ayrıca, büyük alanlarda kenarlıksız baskı ve baskı yapılmasına izin verdiği için hediye kutuları için en iyi yöntemdir. Dijital baskının bir diğer avantajı, mürekkep renklerinin sayısına bakılmaksızın, makinenin yalnızca bir kez ayarlanması gerektiğidir. Bu, serigrafi veya tampon baskı durumunda dört renkli baskıya kıyasla daha düşük başlangıç ​​maliyeti sağlar.

Ancak dijital baskının da sınırları vardır. Düz yataklı yazıcı düz yüzeyler gerektirdiğinden ve kalemler çıkıntılı klipsli silindirik olduğundan, baskı boyutu sınırlıdır ve bazı konumlar için imkansızdır.

Gravür
Gravür, sürekli kullanıma ve zorlu ortamlara maruz kalması gereken kalemler için uygundur. En büyük avantajı, gravürün kalıcı olmasının yanı sıra hızlı ve hassas üretim ile çevre dostu ve temassız olmasıdır. Ayrıca, gravür tartışmasız en zarif yüzeyi sunar ve daha özel metal kalemler için çok uygundur.